Relacje z imprez

Relacje 2014

 

I Kaliski Rajd Rowerowy - relacja

 

 

Relacje 2013

XXXII Rajd Przyjaciół PKWŁ - relacja

Zestawienie uczestnictwa w rajdach rowerowych grupy PTTK Nowe Miasto Poznań

zestawienie

Relacje z Rajdów Rowerowych po gminie BIAŁACZÓW

87 Rajd Rowerowy 17 09 2012

88 Rajd Rowerowy 18 09 2012

Relacje z 61 Centralnego Zlotu Kolarzy Turystów w Antoninie

nowa fotorelacja oczami Andrzeja Sochackiego

www.ostrow24.tv/film/6329-61-zlot-pttk-w-ostrowie-wlkp-wideorelacja.html

naszrynek.pl/12082/ostrow-setki-kilometrow-pttk/

www.powiat-ostrowski.pl/artykul/2654

www.chandcyklista.tvk.wroc.pl/text12/zlot61.html

www.garnek.pl/komar1/22512689/61-centralny-zlot-turystow

www.cyklista.kalisz.pl/relacje-cyklista-kalisz/2012/355-61-centralny-zlot-kolarski-w-antoninie

www.przygodzice.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=6&artykul=1342&akcja=artykul

www.ornak.eu/Rowery/2012/61Zlot/index.html

www.gniezno.pttk.pl/antonin-2012-relacja-z-lxi-centralnego-zlotu-turystow-kolarzy

ok24.tv/aktualnosci/ostrow-wielkopolski/35-spoleczne/138-61-zlot-pttk

 

 

Trójstyk Granic

W dniach 18-20.05.2012 r. Sekcja Turystyki Kolarskiej „KRĘCIKOŁA” działająca przy Wojskowym Kole PTTK „TURYSTA” zorganizowała rowerową wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do Trójstyku Granic: Polski – Niemiec – Czech.

Pierwszego dnia uczestnicy udali się pociągiem do miejscowości Zgorzelec, a następnie na rowerach przekroczyli granicę polsko-niemiecką w Gorlitz, gdzie zwiedzili największy na górnych Łużycach kościół pw. Św. Piotra i Pawła, o którym wzmiankowano już w 1298 r., a następnie udali się do miejsca, gdzie został oznakowany w 1961 r. południk 15. Przy pięknej i słonecznej pogodzie cykliści pomknęli wspaniałą ścieżką rowerową biegnącą wzdłuż rzeki Nysa Łużycka. Po przejechaniu kilku kilometrów w pięknej zieleni ukazał się wiadukt kolejowy wybudowany w 1847 r. o długości 475 m i wysokości 35 m. Wiadukt zaprojektowany przez Gustawa Kiesslera, jeden z pierwszych tego typu i tej wielkości wiaduktów w Niemczech. Rowerzyści przemierzając dalej ścieżką rowerową udali się do przejścia granicznego w miejscowości Radomierzyce, a następnie po stronie polskiej przez Krzewiny, Bratków, Działoszyn do elektrowni Turoszów, wzdłuż kopalni Turów, gdzie z platformy widokowej podziwiali wyrobiska pokopalniane. Kolejnym punktem dla rowerzystów była miejscowość Porajów, gdzie znajduje się Trójstyk Granic: Polski – Niemiec – Czech. Miejsce to zrobiło na uczestnikach duże wrażenie. Po zrobieniu kilku fotek i regeneracji sił pomknęli przez Kopaczów, Białopole do Bogatyni, udając się do gospodarstwa agroturystycznego na turystyczny odpoczynek.

W drugim dniu rowerowej eskapady po smacznym śniadaniu i przy słonecznej pogodzie cykliści udali się z Bogatyni w kierunku przejścia granicznego polsko-czeskiego w miejscowości Hermanice i dalej do wspaniałego miasta Frydlant, gdzie mieści się zamek tworzący ciekawe połączenie dwóch architektonicznych części - średniowiecznego zamku i renesansowego pałacu. Zamek powstał w połowie wieku XIII. Pierwszymi właścicielami byli Ronowcy, następnie Grabsztajnowie, a od roku 1558 zamkiem władali Redernowie. Po bitwie na Bile Horze całe dobra weszły w posiadanie Albrechta z Valdsztejna. Po jego śmierci posiadłość stała się majątkiem Matyasza z Gallasu, wreszcie rodu Clam-Gallasów. Po zwiedzeniu zamku dalsza droga prowadziła do Świeradowa Zdrój. Odcinek tej trasy nie należał do łatwych lecz w niektórych momentach do bardzo trudnych między innymi wspinaczka do Świeradowa Zdroju, ale dla pięknych widoków i krajobrazów grupa stwierdziła, że było warto.

W Świeradowie Zdrój cykliści noc spędzili w pensjonacie, by następnego dnia udać się w drogę powrotną, która wiodła przez miejscowość Mirsk do zamku Gryf w Proszówce, dalej przez Glebułtów, Stankowice do miejscowości Sucha, gdzie znajduje się zamek Czocha, wzniesiony z inicjatywy króla czeskiego Wacława II w XIII wieku jako twierdza obronna. Położony jest malowniczo na granitowo-gnejsowym wzgórzu w dolinie rzeki Kwisy. Po zwiedzeniu zamku cykliści udali się do miejscowości Lubań Śląski skąd pociągiem przejechali do Bogaczowa, a następnie rowerami do Krosna Odrzańskiego. Przez trzy dni rowerowej wycieczki uczestnicy pokonali 181 km jednocześnie zdobywając punkty do odznak turystyki kolarskiej – „Dookoła Polski”, „Szlakiem Zamków w Polsce” oraz nowej odznaki „Trójstyk Granic Polski”.

 

Rajd   Rajd   Rajd

 

Rajd   Rajd   Rajd

 

Rajd   Rajd

 

Rowerowy Zakręt Głowy

Pod tym hasłem w dniu 13.05.2012 r. w miejscowości Zakręt (gm. Wiązowna) zorganizowano integracyjną imprezę rekreacyjną dla ludzi doceniających przyjemność aktywnego spędzania wolnego czasu. Przy okazji można było zwiedzić najbliższą okolicę i podziwiać piękno przyrody. Nie bagatelną sprawą była też okazja poznać swoich sąsiadów z okolicy i nawiązać nowe znajomości. Dobrze jest wiedzieć kto mieszka po sąsiedzku i na kogo można liczyć w razie potrzeby. Majowy rajd rowerowy zorganizował Sołtys Jacek Buczyński. Swój wkład w organizację rajdu miał też PTTK udzielając Sołtysowi doświadczenia w organizacji tego typu imprez oraz w ramach programu „Bezpiecznie Na Rowerze” przekazano wsparcie w postaci kamizelek odblaskowych i innych drobnych upominków mogących wpłynąć na bezpieczeństwo rowerzysty. Klub Turystyki Rowerowej „KINOWA’’ zadbał o bezpieczeństwo przejazdu, przegląd i serwis sprzętu rowerowego przed wyruszeniem w trasę. W rajdzie wzięło udział około 60 osób z czego połowa to dzieci i młodzież. Najmłodszy uczestnik, a raczej uczestniczka, liczyła sobie 3 latka i została uhonorowana wyróżnieniem. Podobnie jak i cyklista z najdłuższym stażem rowerowym, za wytrwałość odznaczony został butelką szampana.

>> strona internetowa miejscowości Zakręt

 

Rajd Rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz

W dniu 12 maja 2012 r. Biblioteka Publiczna wraz z Sekcją Turystyki Kolarskiej KRĘCIKOŁA z Oddziału Wojskowego PTTK w Krośnie Odrzańskim zorganizowała Rajd Rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz dla miłośników rowerów, czytelników, fanów słowa pisanego a także dla tych, którzy preferują zdrowy tryb życia i dobrą zabawę. Tegoroczny Rajd Odjazdowy Bibliotekarz odbył się na trasie Krosno Odrzańskie – Marcinowice – Osiecznica – Maszewo – Krosno Odrzańskie gdzie uczestnicy pokonali trasę 35 km. W rajdzie uczestniczyło 44 cyklistów. Uczestnicy Rajdu w miejscowości Maszewo i Osiecznica zwiedzili bibliotekę oraz zostali zapoznani z księgozbiorami. Wśród rowerzystów były grupy szkolne, towarzyskie i rodzinne, które najbardziej cieszą organizatorów, nie tylko z miasta i gminy, ale też z okolicznych miejscowości. Najstarszym uczestnikiem Rajdu była 80-letnia Pani Alina BZÓWKA, która zachwyciła wszystkich swą kondycją.

Na zakończenie Rajdu Dyrektor Biblioteki Publicznej Pani Danuta GZIK zorganizowała ognisko na którym podziękowała współorganizatorom Rajdu Danucie CIERPISZ, Janowi MUŃKO, Joachimowi CIERPISZOWI za przeprowadzenie Rajdu i jednocześnie zaprosiła wszystkich uczestników do udziału w Rajdzie w 2013 r.

 

Rajd   Rajd   Rajd

 

Rajd   Rajd   Rajd

 

Rowerowa Majówka Bursztynowego Różańca

W sobotę 5 maja odbyła się nasza parafialna „Rowerowa Majówka Bursztynowego Różańca”. Organizatorem była Parafia Rzymskokatolicka pw. Bożego Ciała w Helu - klasztor franciszkanów OFM, a współorganizatorem Urząd Miasta Helu - promocja miasta. Pan Bóg dał nam wymarzoną pogodę, więc i uczestnicy dopisali. Było nas razem 112 rowerzystów. W Swarzewie czekała nas po Mszy świętej bardzo miła niespodzianka. Sprawili ją nam Państwo Janusz i Bronia Buczkowscy z Jastarni. Przygotowali dla wszystkich uczestników grilla z kiełbaską, bułeczką i ogórkiem. To było wspaniałe. Serdeczne Bóg zapłać za ten pomysł i dobre serce. Dziękujemy też wszystkim uczestnikom Majówki i jeśli Bóg da zapraszamy za rok :-)

>> zapraszamy do galerii foto

>> zapraszamy do obejrzenia filmu

 

Rajd „ROWER PIKNIK”

1 maja odbyła się impreza pod nazwą ROWER PIKNIK, organizowana przez rawicki Oddział PTTK od 18 lat. Piękna pogoda zachęcała do udziału w imprezie. Na rawicki Rynek, gdzie wyznaczono start rajdu przybyło ponad 200 rowerzystów. Były wśród nich grupy szkolne, towarzyskie i rodzinne, które najbardziej cieszą organizatorów, nie tylko z miasta i gminy, ale też z okolicznych miejscowości. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z rajdu.

>> relacja z rajdu (.pdf)

 

Szlakiem Jednostek Wojskowych 4LDZ

 

W dniach 30.04. – 03.05 2012 r. Wojskowe Koło PTTK „TURYSTA” z Sekcją Turystyki Kolarskiej „KRĘCIKOŁA” z Krosna Odrzańskiego zorganizowali Rajd Rowerowy „Szlakiem Jednostek Wojskowych 4 LDZ” w ramach „Roku Turystyki Rowerowej” na trasie Krosno Odrzańskie – Wędrzyn – Międzyrzecz – Sulechów – Czerwieńsk – Krosno Odrzańskie, w którym uczestniczyło 27 turystów rowerowych. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z rajdu.

 

>> relacja z rajdu (.pdf)

 

 

Rajd   Rajd   Rajd

 

Rajd   Rajd

 

Patronat honorowy


 

 

 

 

 

 

 

Patronat medialny

.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.