Zapraszamy na konferencję pn. Rozwój turystyki i infrastruktury rowerowej w Polsce!

Jak zmieniać rowerowy krajobraz Polski? Czy warto i jakie są skutki działań? Jak radzić sobie z trudnościami i jak wypadamy na tle Europy? Jesteście ciekawi? Koniecznie bądźcie z nami!

Wraz z gospodarzami Kielce Bike Expo - Targami Kielce S.A. chcemy uczcić siódmą edycję naszego Ogólnopolskiego Konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom. Postanowiliśmy zrobić to w sposób niezwykły i naszym zdaniem najlepszym z możliwych. Podsumować ostatnie 7 lat rowerowego rozwoju polskich miast ,gmin, wsi i powiatów.

Na konferencję ogólnie nazwaną przez nas „Rozwój Turystyki i infrastruktury rowerowej w Polsce” zaprosiliśmy specjalistów, teoretyków i praktyków, którzy zabiorą Was w rowerowy świat w dwóch panelach dyskusyjnych. Najpierw posłuchacie, potem będziecie mogli zadać pytania a na końcu wymienić się poglądami i doświadczeniami. Również w kuluarach.

Panel 1: Czy gonimy Europę? Kierunek rozwoju rowerowego Polski.

Nasi goście opowiedzą m.in. o rozwoju rowerów elektrycznych, rowerowych inwestycjach i ich wpływie na ruch rowerowy i turystyczny, dobrych i złych praktykach rowerowych, rowerowych biznesach i współpracy z samorządami.

Panel 2: Jak powinna wyglądać wymarzona przez rowerzystów , przyjazna im gmina?

Do panelu drugiego zaprosiliśmy przedstawicieli wybranych wyróżnionych przez nas gmin w konkursie Gmina Przyjazna Rowerzystom. Opowiedzą o swoich dokonaniach, problemach i planach. Pochwalą się, ale dokonają też uczciwej samokrytyki. Bo każdy wie że nie zawsze jest idealnie. Być może zdradzą swoje sposoby na radzenie sobie z licznymi trudnościami? Podzielą się swoimi doświadczeniami. Powiemy Wam też o idei naszego konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom.

Na koniec wszyscy zastanowimy się jaka powinna być rowerowa gmina marzeń.

Konferencja dostępna jest dla wszystkich, ale w szczególności będzie nam miło gościć przedstawicieli gmin, miast, wsi i powiatów. Liczymy na obecność lokalnych rowerowych liderów, przedstawicieli klubów, kół i lokalnych inicjatyw. Chętnie zobaczymy się również z tymi, którzy dopiero zamierzają rozpocząć swoje rowerowe działania, również te podróżnicze. Być może to właśnie dzięki prezentacji, któreś z gmin znajdziesz inspiracje na kolejną rowerową podróż? A może nie wiesz jak zacząć działania i przekonać lokalnych włodarzy by Twoja gmina otwierała się dla rowerzystów?

Na konferencję zapraszamy w drugi dzień Kielce Bike Expo – w piątek 14 września. Zaczynamy o godzinie 11:00 w Sali konferencyjnej Kappa znajdującej się w części Centrum Kongresowego Targów Kielce. Udział jest bezpłatny po wcześniejszym dokonaniu rejestracji pod linkiem https://partner.targikielce.pl/aktywator/php/visitor_form.php?EVENT=3051...

Konferencja potrwa około 3 godzin, będzie więc jeszcze czas na odwiedzenie bardzo licznych targowych stoisk, zobaczenia najnowszych rowerowych trendów (pamiętajcie zajrzeć również na nasze stoisko PTTK Rowerem przez Polskę gdzie będą się prezentować m.in. gminy – laureaci naszego konkursu). Wieczorem po targach polecamy zwiedzić Kielce! Nie zabraknie też okazji do nowych rowerowych znajomości, a być może kontaktów na rowerowe działalności!

Oprócz konferencji i stoiska Rowerem przez Polskę, które będzie na wszystkich czekało przez cały czas trwania targów, po raz siódmy rozstrzygniemy Ogólnopolski Konkurs Gmina Przyjazna Rowerzystom. Tegorocznych laureatów poznacie podczas wręczania certyfikatów i wyróżnień przedstawicielom gmin w pierwszy dzień targów –w czwartek 13 września. W tym dniu przedstawicieli rowerowych gmin spotkacie również na naszym stosiku.

W tym roku partnerami i patronami honorowymi konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom są:

Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna, Targi Kielce S.A., Związek Miast Polskich, Związek Powiatów Polskich, Związek Gmin Wiejskich Rzeczpospolitej Polskiej, TrybEco producent rowerów elektrycznych, ibombo – producent samoobsługowych stacji rowerowych

Patronat medialny objęli:

Rowertour – magazyn rowerowych podróżników, miesięcznik – BikeBoard, monitorurzedowy.pl oraz pismo samorządu terytorialnego Wspólnota

Wierzymy że znajdziemy się również przynajmniej na niektórych Waszych faacebookowych i twitterowych tablicach ;) Niech niesie się wieść o bezcennej wiedzy jaką możecie wynieść z konferencji oraz o tym że wciąż jeszcze (choć już bardzo niedługo) możecie zgłaszać rowerowe działania Waszych gmin do konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom. I niech wreszcie niesie się wieść o najlepszym targowym rowerowym spotkaniu w Polsce!

Do zobaczenia na Kielce Bike Expo! Czekamy na Was na stoisku PTTK Rowerem przez Polskę w dniach 13-15 września!

14 września w Sali Kappa Centrum Kongresowego Targów Kielce widzimy się na konferencji, na którą bezpłatna rejestracja wciąż na Was czeka tutaj: https://partner.targikielce.pl/aktywator/php/visitor_form.php?EVENT=3051...

Tekst: Tomasz Czeleń

Foto: materiały PTTK – organizatora konferencji i konkursu

Patronat honorowy


 

 

 

 

 

 

 

Patronat medialny

.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.