V Rodzinny Rajd Rowerowy - z przedszkolakiem na rowerze

W Kaliszu zbliża się piąta edycja fantastycznej rodzinnej rowerowej zabawy dla wszystkich. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

W dniu 19 maja odbędzie się kolejna, piąta już edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego "Z przedszkolakiem na rowerze", organizowanego przez Klub Turystyki Kolarskiej "Cyklista" w Kaliszu i Niepubliczne Przedszkole "Pluszowy Miś". Jak sama nazwa wskazuje, jest to rajd skierowany przede wszystkim do dzieci, albowiem zarówno trasa rajdu, jak i prędkość jazdy, dostosowane będą do najmłodszych pociech. Na rajdzie mile widziani będą jednak wszyscy zainteresowani rowerzyści, nie ma również znaczenia do jakiego (i czy w ogóle do jakiegokolwiek) przedszkola uczęszcza dziecko.

Zbiórka odbędzie się o godz. 10.00 przed kaliskim teatrem, skąd grupa wyruszy przez Park Miejski do miejscowości Szałe. Po krótkim odpoczynku wszyscy wspólnie wrócimy przed teatr.

Podobnie jak w latach poprzednich, swoją obecność i możliwość znakowania rowerów potwierdziła również kaliska policja. Osoby, które są zainteresowane takim zabezpieczeniem swoich jednośladów, proszone są o przybycie wcześniej - możliwość znakowania będzie już od godz. 9.00.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób na małych uczestników rajdu czekają upominki, a w czasie odpoczynku na mecie przewidziano sportowe konkurencje. Ponadto, podobnie jak w zeszłym roku, zachęcamy dzieci do nauczenia się piosenki lub wierszyka, związanych z jazdą na rowerze. Prezentacje odbędą się na mecie.

Wszystkie dzieci zachęcamy do zabrania ze sobą dzienniczków wycieczek (mogą to być również przeznaczone na ten cel notesy), w których będą zbierać potwierdzenia swoich wycieczek. Na mecie dostępna będzie specjalna rajdowa pieczątka, którą będzie można udokumentować uczestnictwo w rajdzie. Dzienniczek będzie dla nich nie tylko miłą pamiątką, ale też pozwoli na zdobycie dziecięcych odznak turystycznych. Więcej informacji na ich temat podczas rajdu.

Uczestnictwo w rajdzie wymaga akceptacji regulaminu. Komandorem rajdu będzie Bartosz Spychalski
Zapisy na rajd przyjmowane są drogą mailową (bartek@cyklista.kalisz.pl, spychalska87@wp.pl) lub bezpośrednio w przedszkolu Pluszowy Miś.

Warto nadmienić że w poprzedniej edycji w rajdzie wzięło udział ok 120 rowerzystów. Więcej informacji, regulamin oraz zdjęcia z poprzednich edycji Rajdów dostępna na stronie internetowej KTK "Cyklista" Kalisz -www.cyklista.kalisz.pl

Tekst: informacje organizatora - Bartosz Spychalski

Red: Tomasz Czeleń

Patronat honorowy


 

 

 

 

 

 

 

Patronat medialny

.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.