Trybeco Gmina Przyjazna Rowerzystom part. 6 – czekamy na Wasze zgłoszenia do 10 sierpnia !

Już po raz szósty czekamy na Wasze zgłoszenia do Ogólnopolskiego konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom! Tradycyjnie wręczenie statuetek i certyfikatów laureatom konkursu podczas największej rowerowej targowej imprezy w kraju – Kielce Bike Expo już we wrześniu! Powalczcie nie tylko o nagrody dla gminy, miasta, czy wsi ale również nieprawdopodobną szansę na darmową promocję Waszej gminy na całą Polskę wśród wielu środowisk rowerowych zapaleńców i turystów!
 
   Oprócz naszych certyfikatów na laureatów czekać będą m.in.: rower elektryczny od marki TrybEco, vouchery na darmową promocję gminy na naszym stoisku PTTK „Rowerem przez Polskę” podczas VIII Edycji Międzynarodowych Targów Kielce Bike Expo we wrześniu, aplikacja - przewodnik 3D po atrakcjach zwycięskiej gminy, prezentacje gmin na naszym fun pagu Rowerem przez Polskę – skupiającym już kilka tysięcy fanatyków dwóch kółek, a posty sięgają do 20 tys wyświetleń!, czy nagrody rzeczowe dla gmin od Ministerstwa Sportu i Turystyki. Po raz drugi w historii – gminy, które zostały laureatami konkursu trzy razy będą mogły ubiegać się o Grand Prix Gminy Przyjaznej Rowerzystom. Laureatów nie zabraknie również na łamach znanych rowerowych czasopism – będącego z nami od początku miesięcznika Rowertour oraz po raz pierwszy – mającego swoich wielu stałych czytelników popularnego bikeBoard-u!
 
    Jeśli TY – siostro, bracie rowerowy, a może klubie, organizacjo rowerowa, a może po prostu klubie turystyczny uważacie że Wasza gmina zasługuje na docenienie i promocję działań związanych z promocją rowerowego stylu życia to jest to czas dla Was! Zgłaszajcie Wasze gminy do naszego Ogólnopolskiego Konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom 2017!. Jury konkursu jak co roku pod uwagę weźmie wszelkie działania w waszej miejscowości. Będą się liczyć nie tylko wielkie inwestycje infrastrukturalne, ale również choćby najmniejsze imprezy rowerowe, wydawnictwa z mapami i przewodnikami na czele, działania promocyjne, akcje, a również cenimy sobie działania lokalnych społeczności, klubów rowerowych czy organizacji! Pokażcie nam co dzieje się w Waszych miastach, gminach i wsiach, a my to ocenimy…i najlepszych docenimy! Najlepsi mogą liczyć na chwałę i sławę naszego konkursu! 
 
    Pamiętajcie! Od początku nasz konkurs podzielony jest na kategorie względem wielkości miast i gmin. Jesteśmy doskonale świadomi że działania małych społeczności w niewielkich gminach nie mają szans konkurować z milionowymi inwestycjami i wysokobudżetowymi imprezami wielkich miast. Dla tego każda miejscowość będzie klasyfikowana w jednej z kilku utworzonych kategorii pod względem liczby mieszkańców. To zwiększa dostrzeżenie Waszych działań i szanse na docenienie w konkursie!
 
   Przez pięć dotychczasowych edycji nasz konkurs oraz liczne działania rozpoczęte i kontynuowane podczas ogłoszonego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze (organizatora konkursu) Roku Turystyki Rowerowej w 2012 roku zyskały uznanie m.in. Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej, Związku Powiatów Polskich, Związku Miast Polskich, Targów Kielce – organizatora Kielce Bike Expo, czy miesięcznika Rowertour. To tak zacne grono naszych Patronatów, dołączając do tego przedstawiciela organizatora – PTTK - tworzy profesjonalne, niezależne jury naszego konkursu oceniającego rowerowe działania w Waszych gminach.
 
  Dzięki naszym działaniom m.in. na bazie materiałów konkursowych powstały m.in. poradnik rowerowy o podstawach rowerowej pasji, przygotowania roweru i planowaniu wypraw. Nasze działania i aplikacje o środki ministerialne w 2012 roku nie tylko pozwoliły na powstanie tego konkursu, ale również na wsparcie wielu oddziałów PTTK w różnych zakątkach kraju w organizacji rowerowych przedsięwzięć – imprez, wydawnictw, czy wyznakowaniu i odmalowaniu rowerowych szlaków przez grono naszych wyspecjalizowanych znakarzy.
 
  Wśród laureatów podczas pięciu edycji naszego konkursu „Gmina Przyjazna Rowerzystom” znalazły się miasta, miasteczka i wsie reprezentujące przeróżne rejony Polski, a głównie nagrodzone zostały za popularyzowanie i zachęcanie swoich mieszkańców i turystów do uprawiania turystyki rowerowej oraz codziennego korzystania z roweru jako środka lokomocji. Nagrodzone gminy, często wykazują niezwykłą aktywność w budowaniu i modernizacji infrastruktury rowerowej, wytyczaniu szlaków rowerowych wraz z infrastrukturą oraz organizowaniu imprez rowerowych skierowanych do różnych grup rowerzystów. Wśród laureatów i wyróżnionych, którzy odbierali nagrody ze sceny podczas Kielce Bike Expo znalazły się już m.in. Bielsko Biała, Głuszyca, Murowana Goślina, Zławieś Wielka, Tczew, Białystok, Kruszwica, Sulęcin, Józefów, Szklarska Poręba, Giżycko, czy Rzeszów, Krzymów i Niegowa. Nie znasz wszystkich miejscowości? To znak że doceniamy też tych najmniejszych i ich działania na miarę ich możliwości. Zwracamy też uwagę na ich rowerowy rozwój w przeciągu poszczególnych lat ale doceniamy też to że dopiero rozpoczynają swoją przygodę na skutek pozyskanych właśnie środków, czy nowego pomysłu na lokalne działania. Dostrzegliśmy i wyróżniliśmy już inicjatywy i przeróżne inwestycje w ponad 80 polskich miastach, gminach i wsiach! Jeśli chcecie by Wasza gmina promowała się certyfikatem lub wyróżnieniem nadanego tytułu Gminy Przyjaznej Rowerzystom to macie na to szansę! Jeden warunek – w konkursie oceniane i brane pod uwagę są tylko zgłoszone przez Was gminy!  Do dzieła! Czekamy do 10 sierpnia. Pełny regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia dostępne są do pobrania na naszej stronie www.narowerze.pttk.pl / Konkurs Gmina Przyjazna Rowerzystom 2017. W celu otrzymania pełnych informacji o konkursie możecie też napisać e-maila pod jolanta.sledzinska@pttk.pl
 
  W każdych rowerowych wyścigach i zawodach wygrywają tylko indywidualne osoby reprezentujące poszczególne kluby i miasta i splendor spływa na nich i ich ciężką pracę….w tym konkursie liczy się praca Twojej gminy...Twojego wielkiego zespołu pracującego na rzecz rozwoju naszego rowerowego stylu życia w Polsce i naszych małych ojczyznach. Chwalmy się tym co mamy rowerowego najlepszego!
 
Do zgłoszenia gminy w konkursie zapraszają:
- organizator: PTTK (narowerze.pttk.pl oraz facebook Rowerem przez Polskę)
- Ministerstwo Sportu i Turystyki
- Związek Miast Polskich
- Związek Powiatów Polskich
- Polska Organizacja Turystyczna
- Targi Kielce S.A.
- TrybEco sponsor tytularny
- rowertour – miesięcznik rowerowych podróżników
- bikeBoard – magazyn rowerowy
- monitorurzedowypl
- wspolnota.org
 
 
Tekst: Tomasz Czeleń

Patronat honorowy


 

 

 

 

 

 

 

Patronat medialny

.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.