WIELKI ZLOT ROWEROWYCH TURYSTÓW W ŚWIDNICY!

   Już za niespełna miesiąc do Dolnośląskiej Świdnicy na trwający aż tydzień zlot zjadą rowerzyści z całego kraju. Od 10 do 18 czerwca PTTK oddział w Świdnicy oraz Świdnickie Koło PTTK „Koło Ślęży” będzie organizatorem 57. Ogólnopolskiego Zlotu Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK.
 
   Świdnica to drugie co do wielkości miasto Aglomeracji Wałbrzyskiej nad rzeką Bystrzycą. Blisko stąd na kultową górę Słowian – Ślężę oraz w tajemnicze Góry Sowie. Urokliwa, historyczna stolica byłego księstwa Świdnicko – Jaworskiego będzie gościć ponad pięć setek rowerowych miłośników z różnych zakątków naszego kraju, ale również gości z za naszej granicy.
 
  Tak duża impreza to doskonała okazja do promocji nie tylko rowerowego stylu życia wśród rodzin z dziećmi – bo takich na zlocie nie zabraknie, ale również do promocji atrakcyjnego regionu okolic Świdnicy i Dolnego Śląska. Organizatorzy doskonale zdają sobie z tego sprawę przygotowując atrakcyjny program tygodniowego święta rowerzystów w ich mieście. Wśród głównych codziennych atrakcji są oczywiście rowerowe wycieczki – bo po to szczególnie do Świdnicy przyjeżdżają Zlotowicze tej bogatej w tradycje imprezy, która co roku odbywa się gdzie indziej, a jej organizacje przyznaje Komisja Turystyki Kolarskiej Zarządu Głównego PTTK w Warszawie.
 
  Na uczestników tegorocznego zlotu czekać będą atrakcyjne tematyczne wycieczki rowerowe, wśród nich: trasy zabytków techniki, śladami krzyży pokutnych, trasy Ślężańskie, trasa zamków i pałaców, militarna i widokowa. Organizatorzy, aby lepiej pokazać region, przygotowali dla uczestników również fakultatywne wycieczki autokarowe, grę miejską, czy konkursy krajoznawcze. Nie zabraknie również szkolenia dotyczącego bezpieczeństwa podczas rowerowych podróży oraz wspólnej turystycznej biesiady.
Niestety od dawna dla bardzo licznych chętnych brakuje już miejsc i lista uczestników została zamknięta. Liczymy na to, że mieszkańcy Świdnicy gościnnie przyjmą rowerowych gości w swoim mieście
 
Patronat honorowy nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Prezydent Miasta Świdnica, Prezes Zarządu Głównego PTTK oraz Przewodniczący Turystyki Kolarskiej ZG PTTK
 
Więcej szczegółowych informacji o Zlocie można znaleźć na oficjalnej stronie imprezy: http://57zlotswidnica.pl/
 
Tekst: Tomasz Czeleń

Patronat honorowy


 

 

 

 

 

 

 

Patronat medialny

.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.