Rowerem przez Polskę oraz narowerze.pttk.pl wspiera Kibicowską Wyprawę na rowerze!

Kibicowska Wyprawa to charytatywna akcja Roberta Ćwiklińskiego – studenta Politechniki Opolskiej , który postanowił kilka lat temu poprzez swoją pasję wspierać Opolskie Hospicjum "Betania".
Robert jest s­portowcem oraz podróżnikiem. To wolontariusz, którego pasją jest piłka nożna. Gra, ale jest również oddanym kibicem. Udziela się również w Akademickim Związku Sportowym Politechniki Opolskiej. Dwukrotnie przeprowadził wyprawy rowerowe dla opolskiej organizacji pożytku publicznego celem zbierania dla nich funduszy na najpotrzebniejsze wydatki. Wyprawy są jedyne w swoim rodzaju – to pierwsza tego typu akcja na świecie, której celem jest zbieranie koszulek sportowców z ich autografami, a następnie ich licytacja. Pozyskane środki zasilają budżety organizacji pożytku publicznego z Opola.
Kibicowska Wyprawa lub jak ktoś woli po prostu Wyprawa Rowerem to nazwy portali facebooka gdzie znajdziecie wszelkie informacje dotyczące wypraw Roberta. Ciekawe relacje z trasy oraz galerie zdjęć znajdziecie również na stronie robertowisko.pl
W tym roku, student z Opola planuje wyprawę, której trasa prowadzi na Wyspy Brytyjskie (Anglia, Szkocja, Walia). Tym samym podróżnik chce trafić do najlepszych i zarazem największych klubów na świecie. Aby to się udało, każdy może się przyłączyć i kibicować. Na pewno przyda się też wsparcie, a później po prostu licytowanie koszulek meczowych znanych sportowców na allegro. Mamy nadzieję że polakowi uda się zdobyć koszulki największych sportowców angielskich klubów.
Cele wyprawy Roberta to:
- wsparcie Opolskiego Hospicjum Dziecięcego;
- propagowanie pozytywnego wizerunku Polaka poza granicami Polski;
- propagowanie sportowego trybu życia;
- zebranie konkretnej wiedzy oraz życiowego doświadczenia;
- przeżycie niezapomnianej przygody;
- łamanie wizerunku kibica-bandyty.

To już trzecia akcja kibicowskiej wyprawy rowerem. Podczas pierwszej, Robert dzięki wyprawie po stadionach południowej Polski zebrał koszulki, które później na licytacji w sumie osiągnęły kwotę 10 tysięcy złotych. Przejechane ponad 1700 km dały konkretny zastrzyk finansowy dla Opolskiego Hospicjum "Betania". Druga wyprawa, to już ponad 2800 kilometrów i kwota 15 000 zł. O tym, że Robert uwielbia nie tylko podróżować, ale również pomagać nie trzeba nikogo przekonywać. Wystarczy śledzić jego poczynania.
Oprócz Rowerem przez Polskę oraz narowerze.pttk.pl medialnie wydarzenie wspierają:
wMeritum.pl, TV Republika, TVP Opole, Radio Opole, Radio Doxa, Radio Park, 24opole.pl, Nowa Trybuna Opolska, szereg stron o tematyce piłkarsko-kibicowskiej.
Pozostaje nam kibicować Robertowi tak jak on, na co dzień wspiera swoją ukochaną drużynę i starać się wspierać go tak, jak on wspiera Hospicjum. Trzymamy kciuki i czekamy na relacje Roberta z trasy!

Tekst i redakcja: Robert Ćwikliński, Tomasz Czeleń
zdjęcie ze zbiorów prywatnych Roberta Ćwiklińskiego