Wiosna z Bicylem oraz Ogólnopolski Zlot Szkoleniowy Przodowników Kolarskich PTTK

Oddziały PTTK w całej Polsce ruszyły z promocją rowerowych imprez, które odbędą się w 2016 roku. Zapowiada się naprawdę ciekawie, pasjonująco i z całą gamą atrakcji i pozytywnych przeżyć. Choć zdecydowana większość imprez odbędzie się w bardziej sprzyjających porach roku niż zimowy luty to warte odnotowania jest że na wiele ogłaszanych już imprez w różnych zakątkach Polski bardzo szybko zaczyna brakować wolnych miejsc. Listy uczestników zapełniają się w oczach. To znak że fanów rowerowych wypraw turystycznych jest w naszym kraju nie tylko coraz więcej, ale że również bardzo cenią sobie organizowane imprezy, na których spotkać mogą takich samych zapeleńców jak oni. W końcu nowe znajomości a być może nowe inspiracje do kolejnych rowerowych kierunków podróży to również wielka zaleta takich wydarzeń. Pełen kalendarz imprez rowerowych organizowanych przez Oddziały PTTK w całym kraju znajdziecie na stronie http://ktkol.pl/kalendarz-imprez/. Lista z roku na rok coraz dłuższa. Jeszcze więcej imprez kolarskich odbędzie się poza strukturami organizacyjnymi PTTK. Organizują je kluby, samorządy, stowarzyszenia czy firmy. Oferta jest nieprawdopodobnie zróżnicowana. Nie ma fana dwóch kółek, który nie znalazł by czegoś dla siebie. Bez względu na wiek, płeć, upodobania czy rodzaj posiadanego roweru w każdym regionie kraju każdy odnajdzie coś dla siebie .
   Klub Turystyki Kolarskiej „Bicykl 1977” przy Oddziale PTTK w Ostrowie Wielkopolskim proponuje spędzić długi weekend majowy na turystycznym rajdzie kolarskim. Organizowana w dniach 30 kwietnia – 3 maja impreza pod nazwą „Wiosna z Bicyklem” to już XXIV edycja Kolarskiego Rajdu Turystycznego. W tym roku organizatorzy na bazę swojego rowerowego rajdu wybrali Gospodarstwo Agroturystyczne w miejscowości w Chróścinie w gminie Bolesławiec. W programie tego turystycznego rajdu znajdziemy propozycje tras rowerowych na te kilka dni, ciekawe zabytki regionu, konkursy turystyczne, a nawet niezwykłe pozostające w pamięci uczestników na długo turystyczne ogniska z kiełbaskami i turystycznymi piosenkami jakie znamy z lat młodości. Wszelkich informacji o imprezie zainteresowani dowiedzą się ze strony organizatora rajdu http://ostrow-wielkopolski.pttk.pl/bicykl/xxiv-turystyczny-rajd-kolarski.... Miejsca znikają jak świeże bułki z piekarni więc radzimy szybkie zapisy ;)
    Wolnych miejsc prawie już nie ma na organizowany w dniach 21-29 maja Ogólnopolski Szkoleniowy Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK. Organizacji tej imprezy podjął się Regionalny Oddział PTTK w Białymstoku. Bazą zlotu będzie przepiękny Supraśl. Niezwykle ciekawe tereny tego rejonu województwa Podlaskiego, atrakcyjny tygodniowy program, szkolenia, zwiedzanie zabytków, konkursy z nagrodami, zlotowe pamiątki, oferta kulturalno- rekreacyjna, a co najistotniejsze fantastyczne rowerowe trasy rajdowe przez, które przejadą uczestnicy….to wszystko sprawia że zaledwie w kilka dni po rozpoczęciu promocji imprezy przez PTTK Białystok miejsca praktycznie zostały wykupione wszystkie. Wszyscy chętni, którzy chcieliby jeszcze wziąć udział w tej całotygodniowej podlaskiej imprezie zdecydowanie muszą się pospieszyć, a na pewno nie mogą już liczyć na najatrakcyjniejsze miejsca zakwaterowania. Te już wszystkie dawno zarezerwowane. Problemem może być już nawet nocowanie w namiotach. Frekwencja i zainteresowanie imrezą nadzwyczaj olbrzymie. Zainteresowani którzy liczą jeszcze na udział w imprezie koniecznie już teraz muszą odwiedzić stronę http://www.bialystok.pttk.pl/statut/statut.php?page=ni&id=126 . Pod tym linkiem dowiecie się wszelkich szczegułów i aktualności dotyczących tej imprezy.
Bardzo polecamy i zapraszamy!

Tekst: Tomasz Czeleń