Ekologiczne Święto Rowerów z Fundacją Nasza Ziemia

Plaża miejska w  Giżycku już w najbliższą sobotę 11 lipca w godzinach 14.00 – 18.00 stanie się wielkim ekologicznym świętem rowerów!
  Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Giżycka i okolic oraz turystów wypoczywających w Regionie Wielkich Jezior Mazurskich do udziału w Giżyckim Ekologicznym Święcie Rowerów, które odbędzie się na plaży miejskiej w Giżycku w sobotę 11 lipca. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i całych rodzin – miłośników dwóch kółek.  Imprezę rozpocznie oficjalne powitanie uczestników Ogólnopolskiego Rajdu Rowerowego "Wyprawa Poprawa" zorganizowanego przez Fundację „Nasza Ziemia”. Rajd rozpoczął się 27 czerwca w Krakowie, a zakończy właśnie 11 lipca w Giżycku podczas Ekologicznego Giżyckiego Święta Rowerów. Rajd jest inicjatywą łączącą jazdę na rowerze z działaniami proekologicznymi i aktywnym poznawaniem wschodniej Polski. Podczas rajdu grupa śmiałków przejedzie przez najpiękniejsze obszary naszego kraju: Niepołomice, Nowy Korczyn, Sandomierz, Zamość, Chełm, Ełk i Giżycko. "Wyprawa Poprawa – Sprzątanie Świata Polska 2014 – 2017” to inicjatywa Fundacji „Nasza Ziemia”. Celem rajdu jest monitoring poziomu czystości w odwiedzanych gminach i promocja właściwych zachowań podczas wypoczynku. Przez 15 dni grupa pokona łącznie aż 860 kilometrów i odwiedzi 59 gmin. Uwaga! Dołączyć do rajdu może każdy. Dlatego zachęcamy szczególnie mieszkańców Regionu Wielkich Jezior Mazurskich do włączenia się w tą ciekawą inicjatywę i wspólnego przebycia na rowerze ostatniego odcinka trasy ze Starych Juch przez Wydminy do Giżycka.
Tekst: Małgorzata Izdebska, koordynator kampanii „Wyprawa-PoPrawa”