Z przedszkolakiem na rowerze w Kaliszu

11 kwietnia odbyła się druga już edycja rajdu "Z przedszkolakiem na rowerze", organizowanego przez Klub Turystyki Kolarskiej "Cyklista" w Kaliszu i Niepubliczne Przedszkole "Pluszowym Miś". Rok temu udział w nim wzięło 51 osób. W tym roku uczestników było o połowę więcej – na wspólną sobotnią przejażdżkę z maluchami wybrało się aż 81 osób – z fotelikami, przyczepkami, dodatkowymi parami kółek, a nawet rowerkiem biegowym. Równie szeroki był wachlarz wiekowy uczestników – pomiędzy najmłodszym i najstarszym uczestnikiem było... 80 lat :)
Chociaż zbiórka zaplanowana była na godz. 10.00, sympatycy jednośladów zaczęli przybywać przed kaliski teatr już dużo wcześniej. W organizację rajdu włączyła się bowiem również kaliska policja, której przedstawiciele znakowali przed rajdem rowery wszystkim zainteresowanym.
Po zakończonym znakowaniu i pamiątkowych fotkach, poinstruowani o czynnikach wpływających na bezpieczeństwo i komfort jazdy na rowerze uczestnicy rajdu ruszyli w trasę przez Park Miejski i wzdłuż Prosny aż nad zbiornik w miejscowości Szałe, gdzie maluchy oraz ich opiekunowie mogli chwilę odpocząć. Tam też wszystkie uczestniczące w przejażdżce dzieci otrzymały pamiątkowe certyfikaty. Te zaś, które wykazały się zdolnościami wokalnymi przed obecnymi na rajdzie pajacem i kowbojem, otrzymały również nagrody w postaci akcesoriów rowerowych. Każdy maluch mógł się także poczęstować cukierkami ufundowanymi przez p. ‎Iwonę Kamińską, a dzięki podarowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego opaskom odblaskowym wszystkie maluchy będą również z pewnością lepiej widoczne na swoich rowerowych trasach.
Rajd poprowadzili klubowicze "Cyklisty", którzy oprócz zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa podczas jazdy, służyli również pomocą przy powstałych awariach. Komandorem rajdu był Bartosz Spychalski.
 
Tekst:Bartosz Spychalski
Zdjęcia: Zdzisław Kuchnia

Patronat honorowy


 

 

 

 

 

 

 

Patronat medialny

.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.