W Koninie szlaki rowerowe prowadzą do...muzeum!

Oddział PTTK w Koninie przygotował szlaki rowerowe do Muzeum Okręgowego. Muzeum stanowiące zdecydowanie ciekawe miejsce, warte odwiedzenia nie tylko przez turystów ale i przez  jego mieszkańców prezentuje na wystawach stałych i tymczasowych m.in. historię miasta i regionu, etnografię, geologię, technikę, numizmatykę czy sztukę.
Na terenie muzeum znajduje się XV wieczny Zamek, zrekonstruowany XVIII wieczny dworek szlachecki, skansen etnograficzny i maszyn górnictwa odkrywkowego oraz spichlerz. Od niedawna również miejsce na pozostawienie rowerów ;)
Do tej Konińskiej atrakcji turystycznej biegną opracowane przez PTTK dwa szlaki rowerowe. Pierwszy z nich – czerwony biegnie z PKP przez miasto trasą liczącą około 14,5 km, a jej pokonanie zajmuje ok. godziny spokojnej przyjemnej rowerowej jazdy. Drugi szlak –niebieski to w pierwszej części alternatywa dla przebiegu szlaku czerwonego. Kończy się on w miejscu spotkania ze szlakiem czerwony, którym dojeżdża się do Muzeum.
Szlaki stały się zdecydowanie przyjemną alternatywą dla poznania Konina nie tylko dla  turystów ale i jego mieszkańców. Tym samym Oddział PTTK w tym mieście postanowił – promując swoje szlaki – zachęcić do zdobywania również Kolarskiej Odznaki Turystycznej.
Więcej szczegółów na temat przebiegu szlaku i muzeów znajduje się na załączonych zdjęciach.
 
Tekst: Tomasz Czeleń
Opracowanie folderu: Piotr Pęcherski i STR CIKLO Konin przy PTTK w Koninie

Patronat honorowy


 

 

 

 

 

 

 

Patronat medialny

.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.