I Kaliski Rajd Rowerowy

27 lipca odbył się organizowany przez Fundację "Z godnością" we współpracy z Klubem Turystyki Kolarskiej "Cyklista" w Kaliszu I Kaliski Rajd Rowerowy "Z godnością jedź przez życie". 
Zbiórka uczestników odbyła się przed siedzibą fundacji, gdzie wszyscy otrzymali przygotowane na okoliczność rajdu kamizelki odblaskowe i skąd ruszyli w 18-kilometrową przejażdżkę do Gołuchowa. Dla urozmaicenia trasy nie wiodła ona najkrótszą możliwą drogą. 60 uczestników rajdu przejechało do Parku Miejskiego, a następnie, brzegiem osiedla Majków i miejscowości Warszówka oraz polami leżącymi wzdłuż Prosny, dojechali na swój pierwszy postój do tamy w Kościelnej Wsi. Stamtąd, dzielnie pokonując najwyższe na trasie wzniesienie, rajdowicze dojechali do biegnącej wzdłuż trasy Kalisz-Gołuchów ścieżki rowerowej, którą w dużej grupie dojechali do mety – Orlika w Gołuchowie.
Tam na uczestników czekała moc atrakcji przygotowanych przez organizatorów: turystyczna przekąska, porady zdrowego żywienia, pokaz pierwszej pomocy, grill i konkursy: z wiedzy o prawidłowym odżywianiu, pierwszej pomocy i sprawnościowy dla najmłodszych. Do najlepszych, wśród których znalazło się wielu klubowiczów "Cyklisty", trafiły nagrody, w tym m.in. przedmioty przygotowane przez podopiecznych fundacji. Biorące udział w rajdzie dzieci otrzymały również upominki przygotowane przez Zarząd Główny PTTK, w związku z tegorocznym hasłem PTTK "Turystyka łączy pokolenia".
Bartosz Spychalski
 
Fotografie: Fundacja "Z godnością" 

Patronat honorowy


 

 

 

 

 

 

 

Patronat medialny

.

 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.